IXGP10N60A IGBT Power Module Transistors IGBTs Single
KZ TECHNOLOGY (HONGKONG) LIMITED
Contact Now
Part Number : IXGP10N60A
Manufacturer : IXYS
Description : IGBT 600V 20A 100W TO220AB
Category : Transistors - IGBTs - Single
Family : Transistors - IGBTs - Single
Place of Origin : Original
MOQ : Negotiable
Price : Negotiable
Delivery Time : Negotiable
Payment Terms : T/T, L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 100000
Contact Now
IXGP10N60A Specifications
Part Status Obsolete
IGBT Type -
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600V
Current - Collector (Ic) (Max) 20A
Current - Collector Pulsed (Icm) -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3V @ 15V, 10A
Power - Max 100W
Switching Energy -
Input Type Standard
Gate Charge -
Td (on/off) @ 25°C -